#SzczepimySię

Data: 21.04.2021 r., godz. 14.00    2032
W odpowiedzi na apel rządu, Miasto Otwock i Powiat Otwocki, na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji organizują Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID 19.
Czym są Punkty Szczepień Powszechnych?

Punkty Szczepień Powszechnych (PSP) są elementem Narodowego Programu Szczepień. Według założeń w każdym powiecie powinien zostać uruchomiony jeden taki punkt zorganizowany od podstaw przez samorząd. Na naszym terenie organizacją punktu zajmuje się Miasto Otwock wspólnie z Powiatem Otwockim. Wszystko odbywa się w ścisłej współpracy z dyrekcją Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji. To właśnie ta placówka od strony medycznej nadzoruje proces szczepień mieszkańców powiatu otwockiego.

Punkt masowych szczepień, którego otwarcie planowane jest na przełomie kwietnia i maja, powstaje na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Karczewskiej 48. W pobliżu jest szpital powiatowy oraz miejsce, gdzie powstanie parking dla chętnych na szczepienia.

O dalszych działaniach, związanych z utworzeniem punktu szczepień masowych w naszym powiecie, będziemy informować wkrótce.


Prawie 25 000 mieszkańców zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi

Dotychczas, 24967* mieszkańców powiatu otwockiego poddało się szczepieniu, w tym 7520 drugą dawką. Dzienna liczba szczepień w powiecie wynosi 504* osoby. /*dane na 21.04.2021 g. 10:30). 

Szpital powiatowy, od czterech miesięcy prowadzi akcję szczepień przeciwko COVID 19 w dwóch przychodniach: przy ul. Armii Krajowej oraz przy ul. Mickiewicza w Otwocku. Od początku roku zaczepiono tam prawie 9 000 mieszkańców. 


Jak się zgłosić na szczepienie?

Poniżej przedstawiamy możliwe sposoby rejestracji:
  • telefonicznie poprzez całodobową bezpłatną infolinię 989,
  • poprzez system e-Rejestracja dostępny na stronie pacjent.gov.pl,
  • wysyłając SMS o treści SzczepimySie na numer 664 908 556 lub 880 333 333,
  • poprzez zapis w punkcie szczepień (najlepiej telefonicznie).

Szczegóły dotyczące rejestracji dostępne są na stronie gov.pl/szczepimysie.


Bezpłatny transport na szczepienia

Przypominamy, iż dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień Gminy organizują bezpłatny transport.