Powiat Otwocki w Metropolii Warszawa

Data: 16.09.2022 r., godz. 13.00    1189
Powiat otwocki stał się członkiem Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”, które zrzesza obecnie już 72 samorządy (gmin/miast/powiatów) z regionu warszawskiego.
Zgodnie z uchwałą nr 40/2022 Zarządu Stowarzyszenia „Metropolia Warszawa”, z dniem 14 września br. Powiat Otwocki został członkiem Stowarzyszenia "Metropolia Warszawa". Członkiem zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda gmina lub powiat położone w Obszarze Metropolitalnym Warszawy, czyli w obszarze określonym jako NUTS 2 „Warszawski stołeczny”. Zrzeszone samorządy razem rozwiązują m.in. problemy związane z gospodarką odpadami, edukacją, ochroną powietrza, transportem publicznym i innymi ważnymi dla mieszkańców sprawami. A głównym celem jest wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz harmonijny rozwój społeczno-gospodarczy metropolii warszawskiej.