Uchodźcy z Ukrainy otrzymają finansowe wsparcie!

Data: 28.03.2022 r., godz. 16.15    1250
Ukraińscy goście, którzy znaleźli schronienie w powiatowych placówkach: Ognisku Wychowawczym „Świder” im. „Dziadka” Lisieckiego, Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 1 w Otwocku oraz szpitalu powiatowym, otrzymali bezzwrotne zapomogi finansowe.
Pomoc zorganizowało Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM) przy wsparciu Norweskiej Rady ds. Uchodźców (Norwegian Refugee Council, NRC). W ramach projektu nasi ukraińscy sąsiedzi otrzymali kartę płatniczą, na którą przez 3 miesiące będą wpływały środki, których wysokość zależy od liczby osób w rodzinie. Pierwsza osoba otrzyma 710 zł, a wartość zapomogi będzie zwiększała się wraz z liczbą członków rodziny.

To ważne, realne wsparcie, dzięki któremu obywatele Ukrainy uciekający przed wojną będą mogli kupić podstawowe produkty, współfinansować mieszkanie lub zakupić potrzebne leki. W imieniu wszystkich osób przebywających w naszych placówkach dla uchodźców, dziękujemy PCPM za tą ważną pomoc!