V Kongres Czystego Powietrza

Data: 15.02.2022 r., godz. 15.30    1356
Kongres Czystego Powietrza jest miejscem dyskusji, wymiany doświadczeń i promocji dobrych praktyk związanych z ochroną powietrza. W trakcie dwóch dni, 17-18 lutego br., między innymi samorządowcy, eksperci ze świata nauki, podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą na temat walki o czyste powietrze.
Samorząd Województwa Mazowieckiego, Mazowiecka Agencja Energetyczna oraz Zespół Doradców Gospodarczych TOR sp. z o.o., zapraszają na V Kongres Czystego Powietrza, który odbędzie się w dniach 17-18 lutego 2022 roku.

To już piąta edycja kongresu, która jest niezwykle potrzebna, szczególnie w kontekście toczących się prac nad uchwałą antysmogową i problemów samorządów gminnych w dążeniu do poprawy jakości powietrza. Kongres będzie miejscem wymiany opinii i doświadczeń przedstawicieli wszystkich stron zainteresowanych jakością powietrza w Polsce.

W trakcie kongresu zostaną poruszone takie tematy jak:
  • instrumenty i programy finansowe wspierające samorządy w ochronie powietrza,
  • walka z ubóstwem energetycznym,
  • rola czystego transportu,
  • regulacje prawne dotyczące ochrony powietrza,
  • transformacja i samowystarczalność energetyczna gmin,
  • wpływ smogu na zdrowie mieszkańców,
  • edukacja ekologiczna.

Program Kongresu dostępny jest pod adresem: kongresczystegopowietrza.pl

W celu dokonania rejestracji należy wejść w link TOR KONFERENCJE (tor-konferencje.pl) i wypełnić dane, następnie na podaną skrzynkę mailową każdy z Państwa otrzyma link do wydarzenia.