XVIII Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku

Data: 02.11.2021 r., godz. 15.36    1515
W najbliższy weekend rozpoczyna się XVIII Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku. W ramach tegorocznej edycji festiwalu dedykowanej pamięci Jana Staniendy, odbędzie się sześć wyjątkowych koncertów oraz warsztaty edukacyjno-artystyczne.
Europejski Festiwal Muzyczny w Otwocku to największe cykliczne wydarzenie z zakresu kultury wysokiej w Otwocku i powiecie otwockim. Festiwal odbywa się rokrocznie od 2004 roku. W ramach festiwalu odbywają się recitale, koncerty kameralne oraz orkiestrowe z udziałem wybitnych solistów i kameralistów z Polski oraz zagranicy. Festiwal skierowany jest szczególnie do mieszkańców Otwocka i powiatu otwockiego, którzy licznie przybywają na festiwalowe wydarzenia od pierwszej edycji. Ze względu na szeroką ofertę wydarzeń, różnorodność gatunków muzycznych i uniwersalność przekazu festiwal skierowany jest do wszystkich grup wiekowych. Festiwal jako wizytówka kulturalna Otwocka spełnia również ważną rolę w promocji miasta i powiatu. W ramach 18 edycji festiwalu planowanych jest 6 koncertów i warsztaty edukacyjno-artystyczne.

Warsztaty edukacyjno-artystyczne „Muzyka dla Smyka", odbędą się 14 listopada br. o godzinie 12:00 w Teatrze Miejskim im. S. Jaracza w Otwocku. /Jakub Grott – skrzypce, Wojciech Bafeltowski – wiolonczela, Kama Grott-Tomaszek – prowadzenie koncertu i warsztatów/.

Tegoroczna edycja festiwalu dedykowana jest pamięci Jana Staniendy (1953-2021) - genialnego skrzypka, legendarnego koncertmistrza, współtwórcy EFM w Otwocku i jego wieloletniego dyrektora artystycznego.