XVII Powiatowy Festiwal Kultury

Data: 31.08.2021 r., godz. 11.30    700
Powiat Otwocki powraca do organizacji jednego z największych wydarzeń kulturalnych w naszym regionie. Już 5 września w Otwocku odbędzie się XVII Powiatowy Festiwal Kultury w Otwocku.
Różnorodność naszego regionu, gdzie z jednej strony mamy Kołbielszczyznę i jej piękne wycinanki, z drugiej Otwock i zabytkowe Świdermajery, czy też region nadwiślański i historie Urzecza spowodowały, że Powiat Otwocki postanowił powrócić do idei organizacji Powiatowego Festiwalu Kultury w dawnej formie. Podczas wydarzenia, dorobek artystyczny i kulturowy przedstawią gminy powiatu, zarówno prezentując się na scenie, jak i organizując stoiska promocyjne.

Lokalni twórcy
Nieodłącznym elementem Festiwalu są różnorodne stoiska rękodzielników, kół gospodyń wiejskich, organizacji pozarządowych i instytucji kultury z powiatu otwockiego. Oprócz tego wszyscy chętni będą mogli zobaczyć stanowiska rekonstruktorów historycznych ze Stowarzyszenia Semper Fidelis Res Publicae, a także uczestniczyć w warsztatach malowania toreb.

Osoby, które chcą wziąć udział w tegorocznym Festiwalu i pokazać swoją twórczość rękodzielniczą, mogą nadsyłać swoje zgłoszenia do dnia 1 września. Regulamin oraz karta zgłoszenia są dostępne tutaj.

Na powiatowej scenie ...

zaprezentują się wybrani przedstawiciele gmin powiatu otwockiego. Będą występy zespołów ludowych, teatralnych grup artystycznych i zespołu rockowego. Następnie publiczność wysłucha koncertu Bolesława Błaszczyka, po którym wystąpią zespoły Desorientacja i Mashlive. Gwiazdą wieczoru będzie zwyciężczyni programu The Voice of Poland z 2019 roku – Alicja Szemplińska.

Wydarzenie odbędzie się na Skwerze im. Rtm. Witolda Pileckiego w Otwocku. Start godzina 14:00!