Powiatowe obchody Dnia Strażaka

Data: 24.05.2021 r., godz. 15.30    452
Choć święto Strażaków przypada 4 maja, Powiatowe obchody Dnia Strażaka odbyły się w miniony piątek. Podczas uroczystości wręczono wyróżniającym się funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe.
21 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Otwocku odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Na wydarzeniu Powiat Otwocki reprezentowali: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki, Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki, Grażyna Kilbach Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego. Przybyli również przedstawiciele gmin i miast z całego powiatu.

Najważniejszym punktem obchodów Dnia Strażaka jest wręczenie odznaczeń i awansów. Młodszy brygadier Michał Gigoła p.o. Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku oraz starszy brygadier Grzegorz Janik Naczelnik Wydziału Informatyki i Łączności KW PSP w Warszawie gratulowali strażakom awansów wręczając pamiątkowe dyplomy.

Po uroczystościach w budynku straży goście udali się na teren Komendy, gdzie włodarze zasadzili drzewko na pamiątkę tegorocznego Dnia Strażaka.