Piątka dla Autyzmu przybita!

Data: 15.04.2024 r., godz. 12.00    203
Biegi rekreacyjne, nordic walking oraz panel dyskusyjny poświęcony Autyzmowi i niezbędnym kompetencjom kadry medycznej w kontekście pacjentów z niepełnosprawnościami. Te wszystkie atrakcje czekały na gości niedzielnego wydarzenia "Piątka dla Autyzmu"

Kwiecień jest miesiącem informacji i zwiększania świadomości społecznej o spektrum Autyzmu. Dlatego w niedzielę, 14 kwietnia, odbyło się kolejne wydarzenie poruszające tę tematykę. W Medycznej Szkole Policealnej im. Hanny Chrzanowskiej w Otwocku - "Medyk Otwock" odbył się bieg „Piątka dla Autyzmu”. W wydarzeniu udział wzięli: Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak oraz Członkowie Zarządu Powiatu Otwockiego - Kinga Błaszczyk i Dariusz Kołodziejczyk. Organizatorem tego sportowo-edukacyjnego święta było Stowarzyszenie Nasz Wspólny Dom oraz "Medyk" Otwock. Powiat Otwocki, tradycyjnie już, z wielką chęcią wspiera finasowo takie incjatywy, więc tak było i tym razem!

W trakcie wydarzenia zbierane były środki finansowe, m.in. przysłowiowe "piątki". Nie zabrakło również większych nominałów, co bardzo cieszy ponieważ zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na produkcję filmu fabularnego pokazującego świat oczami dziecka autystycznego „Zobaczyć Lili – autystyczna, autentyczna historia”.

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na wydarzeniu oraz podzielili się swoimi doświadczeniami. Gratulujemy biegaczom pokonania dystansów. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji!