Powiatowy Mistrz Ortografii 2024 wyłoniony!

Data: 11.04.2024 r., godz. 15.00    356
40 uczniów z 12 powiatowych szkół podstawowych wzięło udział w III edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego. Uczestnicy musieli wykazać się doskonałą wiedzą z ortografii pisząc dyktando, którego treść związana była z atrakcjami z naszego powiatu.

Dlatego w czwartek 11 kwietnia, na zaproszenie Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 12 w Otwocku Pani Beaty Szydłowskiej w uroczystym nagrodzeniu zwycięzców udział wziął Starosta Otwocki - Krzysztof Szczegielniak, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego - Grzegorz Michalczyk, Prezydent Miasta Otwocka - Jarosław Margielski oraz Dyrektor Powiatowej Biblioteki w Otwocku - Anna Bielicka.

Nie bez powodu obcokrajowcy uważają język polski za jeden z trudniejszych. Uczniowie, którzy odważyli stanąć się do wymagającego dyktanda przygotowanego przez Organizatorki konkursu, musieli wykazać się znajomością zasad ortograficznych na bardzo wysokim poziomie.

Gratulujemy zwycięzcom, ale i wszystkim uczniom. Każdy z Was swój wynik powinien traktować w kategorii sukcesu. Mamy nadzieję, że będziecie pielęgnować w sobie zamiłowanie do poprawnej polszczyzny. To Wy jesteście przyszłością naszej małej ojczyzny. Cieszymy się, że każdego roku Powiat Otwocki dokłada swoją cegiełkę do organizacji konkursu w ramach dofinansowania z powiatowych konkursów szkolnych. Dzięki temu możemy nagrodzić tych najlepszych!