Uroczystości 80. rocznicy akcji zrzutu w Malcanowie

Data: 08.04.2024 r., godz. 09.00    157
W piątek - 5 kwietnia - w Malcanowie w gminie Wiązowna odbyły się uroczystości upamiętniające 80. rocznicę zrzutu na Zrzutowisku "Pierzyna" w Malcanowie.

W nocy z 3 na 4 kwietnia obchodziliśmy 80. rocznicę odebrania zrzutu na Zrzutowisku „Pierzyna” w Malcanowie. Zdarzenie miało na celu wsparcie żołnierzy Podziemia. Z tej okazji Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego - Grażyna Kilbach razem z Wójtem gminy Wiązowna - Januszem Budnym wzięła udział w uroczystych obchodach 80. rocznicy akcji na Zrzutowisku "Pierzyna".

Nie zabrakło jubileuszowego widowiska multimedialnego o tematyce historycznej - w reż. Agaty Koszulińskiej oraz złożenia wieńców przy pomniku upamiętniającym zrzut.

Gratulujemy współorganizatorom wydarzenia: Pawilon Kultury w Wiązownie, Szkoła Podstawowa w Malcanowie i Sołectwo Malcanów organizacji uroczystości. Było pięknie, podniośle i bardzo wzruszająco. Niech pamięć o bohaterstwie nigdy nie zginie.

Zdjęcia: Izabela Trzaska, gmina Wiązowna.