Niebieski piknik "Autyzm - spotkanie zrozumienia"

Data: 08.04.2024 r., godz. 16.00    498
Kilka dni temu obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Natomiast w sobotę 6 kwietnia wraz Fundacją Niebieski Balonik i Miastem Otwock uczestniczyliśmy w projekcie „Autyzm – spotkanie zrozumienia”.

Piknik, jak w roku ubiegłym, odbył się przy skrzwerze 7 Pułku Ułanów w Otwocku. Wśród uczestników nie zabrakło wszystkich tych, którzy chcieli lepiej poznać i zrozumieć osoby ze spektrum autyzmu. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji – takich jak alpaki i psy terapeutyczne. Nie zabrakło strefy twórczości dla dzieci, a także miejsca promocji zdrowego trybu życia. Znalazło się też dla ciała: grill, popcorn i wata cukrowa. Punktem kulminacyjnym było puszcze do nieba niebieskich baloników, na znak solidarności z osobami ze spektrum.

Słowem – każdy znalazł coś dla siebie, a z pewnościa wyszedł z wydarzenia bogatszy w piękne doświadczenia i wiedzę dotyczącą spektrum autyzmu.

Wydarzeniu towarzyszło nagrodzenie finalistów i zwycięzców prac plastycznych o temacie „Autyzm, to takie coś…”. Nagrody wręczyła Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego. Poniżej prezentujemy kilka zdjęć z pikniku oraz nagrodzone prace konkursowe.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie - szkoły podstawowe i ponadpodstawowe - i zakończył się następującym wynikiem:

SZKOŁY PODSTAWOWE

1. miejsce Maria Nowakowska