Ważne zmiany w Wydziale Komunikacji i Transportu!

Data: 15.06.2020 r., godz. 16.00    2559
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Otwocku informuje, że z dniem 16 czerwca 2020 r. interesanci będą obsługiwani według numerkowego systemu obsługi.
Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Otwocku informuje, że z dniem 16 czerwca 2020 r. w godzinach przyjęć interesantów w poniedziałek: 8.15-16.30, wtorek-czwartek: 8.15-15.30, piątek: 8.15-14.30, interesanci będą obsługiwani według numerkowego system obsługi. Automat będzie przeliczał i wydawał bilety adekwatnie do obsady etatowej w danym dniu od godz. 8.00.

System jest podzielony tematycznie tj.:

1. Rejestracja pojazdów, pokój 113

• Numerek D - odbiór stałych dowodów rejestracyjnych okienko nr. 3.
• Numerek I - wpisanie adnotacji GAZ, HAK, VAT, TAX oraz wtórnik tablicy rejestracyjnej, wtórnik nalepki kontrolnej na szybę, zamówienie trzeciej tablicy rejestracyjnej wpisanie/wykreślenie wpisu w dowodzie rejestracyjnym, zawiadomienie o zbyciu pojazdu (sprzedaż) zaświadczenia okienko.
• Nr 2,4,5,6,7,8,9.

• Numerek L - obsługa firm leasingowych okienko nr. 1.

• Numerek R - rejestracja na wniosek pojazdu krajowego, sprowadzonego z zagranicy nowego pojazdu, przerejestrowanie pojazdu w obrębie powiatu okienko - 2,4,5,6,7,8,9.

• Numerek W – wymiana, wtórnik dowodu rejestracyjnego, wyrejestrowanie czasowe, przywrócenie pojazdu do ruchu po wycofaniu, dopisanie/wykreślenie współwłaściciela, wyrejestrowanie pojazdu na stałe, odbiór dowodu rejestracyjnego zatrzymanego przez Policje, informacja okienko - 2,4,5,6,7,8,9.

Zgłoszenie zbycia pojazdu można składać na kancelarii załączając wniosek + kopie umowy sprzedaży pojazdu.

2. Prawa Jazdy - pokój 117.

• Numerek P - wydawanie, wymiana prawa jazdy, wydawanie PKK okienko 10 -11.

Biletomat po przeliczeni możliwości przerobowych (średni czas rejestracji pojazdu to 30 min.), automatycznie blokuje wydawanie numerków. Po obsłużeniu wydanych numerków, gdy czas na to pozwala bilet można pobrać z biletomatu.

Informujemy również, że można zapisać się na wizytę online poprzez stronę internetową www.powiat-otwocki.pl.