Finał IX Powiatowego Konkursu "Szkiełkiem i okiem"

Data: 22.02.2024 r., godz. 18.00    117
W czwartek, 22 lutego 2024 roku odbył się finał IX Powiatowego Konkursu Przyrodniczego „Szkiełkiem i okiem” pod hasłem „Sole - niezwykłe substancje”. W eliminacjach finałowych wzięło udział 19 uczniów z klas IV –VI i 33 uczniów z klas VII – VIII z pięciu szkół podstawowych powiatu otwockiego.

W finale uczestniczyło 52 uczniów. Honorowy patronat nad konkursem objął Starosta Otwocki, a Powiat Otwocki udzielił wsparcia finansowego konkursu w ramach konkursów szkolnych.

Wręczenia nagród finalistom dokonała: Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego;

w kategorii zespołowej klas IV – VI zwyciężyli

I miejsce – Zuzanna Stępień i Milena Twardziak ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku (opiekun  – P. Beata Bany)

II miejsce – Barbara Kulesz i Alicja Mierzwińska ze Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Łączniczek Armii Krajowej w Józefowie (opiekun – P. Krzysztof Skulimowski)

III miejsce – Patryk Węgliński ze Szkoły Podstawowej im. św. Tomasza z Akwinu w Józefowie (opiekun – P. Anna Boruc)

natomiast w kategorii zespołowej klas VII – VIII na podium stanęli

I miejsce – Barbara Spoczyńska, Alicja Szerement i Zofia Łapińska ze Szkoły Podstawowej Nr 12 w Otwocku (opiekun – P. Martyna Kozłowska)

II miejsce – Varvara Daniluk, Jakub Marszałek i Błażej Gromek ze Szkoły Podstawowej Nr 4 w Otwocku (opiekun –  P. Małgorzata Łuniewska)

III miejsce – Julia Chruścielewska i Emil Laskus ze Szkoły Podstawowej w Starej Wsi (opiekun – P. Krzysztof Rząrzewski).