Odzyskanie praw miejskich przez Osieck

Data: 26.02.2024 r., godz. 16.00    214
Osieck po 155 latach znów stał się miastem! To ważna i historyczna chwila, wielki sukces i święto! Niech Osieck nieustannie się rozwija, przynosząc dumę jego mieszkańcom i władzom oraz chlubę całemu powiatowi!

W związku z tym, w sobotę 24 lutego Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Kinga Błaszczyk - Członek Zarządu Powiatu Otwockiego oraz Radni Rady Powiatu Otwockiego - Dariusz Grajda i Krzysztof Olszewski razem z posłami: Bożeną Żelazowską i Piotrem Kandybą oraz przedstawicielami samorządów z terenu Powiatu Otwockiego uczestniczyli w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamiątkowej na budynku Urzędu Miasta i Gminy Osieck oraz odczytaniu rysu historycznego Osiecka.

Następnie wszyscy udali się do sali OSP Osieck, gdzie odbyło się wręczenie podziękowań i medali pamiątkowych, przemówienia gości oraz program artystyczny przygotowany przez uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Powstańców Styczniowych w Osiecku.

Raz jeszcze gratulujemy Osieckowi i Burmistrz Miasta i Gminy Osieck - Karolinie Zowczak tego sukcesu! Jesteśmy przekonani, że najbliższa przyszłość umocni Wasz samorząd oraz otworzy na nowe wyzwania. Życzymy Wam wielu sukcesów i odważnych decyzji w przyszłości.