Bezpieczniej na przejściu dla pieszych na ul. Warszawskiej

Data: 24.01.2024 r., godz. 14.00    239
Inwestycje związane z bezpieczeństwem pieszych użytkowników ruchu drogowego są sprawą nadrzędną. Wierzymy, że dzięki wprowadzonym zmianom na ul. Warszawskiej poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku ulegnie poprawie. A piesi użytkownicy poczują się bezpieczniej!

Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Otwocka oraz osób korzystających ze zbiorowej komunikacji publicznej, zdecydowaliśmy o wprowadzeniu zmian w organizacji ruchu na ul. Warszawskiej. Zarząd Dróg Powiatowych w porozumieniu z Powiatowym Inżynierem Ruchu we wtorek 23 stycznia wykonał oznakowane przejście dla pieszych, przy wyjściu z terenu PKP przy parkingu P+R. Przejście to jest w pełni oznakowane przy pomocy znaków pionowych i poziomych oraz doświetlone. Wierzymy, że dzięki temu poziom bezpieczeństwa ruchu drogowego na tym odcinku ulegnie zdecydowanej poprawie.

Przepisy ruchu drogowego mówią, że kierujący pojazdami zobowiązani są ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu lub wchodzącemu na to przejście. Przypominamy jednak, że wszystkich uczestników ruchu drogowego na drodze obowiązuje zasada zachowania ostrożności, a w obrębie przejść dla pieszych zasada zachowania szczególnej ostrożności!

Mimo wprowadzonych zmian prosimy zachować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego, szczególnie:
- po zmroku  ,
- przy zmniejszonej przejrzystości powietrza,
- oraz w trudnych warunkach pogodowych
Dzięki takim zachowaniom przyczyniamy się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i minimalizujemy występowanie sytuacji niebezpiecznych.