Wmurowanie kamienia węgielnego w DPS "Wrzos"

Data: 23.11.2023 r., godz. 15.30    483
Kierując się misją niesienia pomocy osobom wymagającym całodobowej opieki z powodu wieku, choroby lub niepełnosprawności, niemogącym samodzielnie funkcjonować w codziennym życiu, rozpoczęto budowę nowej siedziby Domu Pomocy Społecznej "Wrzos".

„Miarą naszego człowieczeństwa jest wielkość twojej troski o drugiego człowieka”.

Dla pamięci przyszłych pokoleń w obecności przedstawicieli władz samorządowych, mieszkańców, pracowników oraz zaproszonych gości, w środę 22 listopada wmurowano akt erekcyjny w fundamenty powstającego budynku Domu Pomocy Społecznej „Wrzos”.

W uroczystości udział wzięli: Krzysztof Szczegielniak - Starosta Otwocki, Wicestarosta Paweł Zawada, Jarosław Margielski - Prezydent Otwocka, Marek Banaszek Burmistrz Józefowa, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Małgorzata Woźnicka, Gospodyni wydarzenia Dyrektor Domu Pomocy Społecznej „Wrzos” Inga de Abgaro Zachariasiewicz, Proboszcz Parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej ks. Wojciech Krasiński, Prezes Przedsiębiorstwa Budowlano-Instalacyjnego Stok Jerzy Stocki, Radny Rady Powiatu Otwockiego Zbigniew Szczepaniak, Skarbnik Powiatu Otwockiego Wiesław Miłkowski, Sekretarz Powiatu Otwockiego Andrzej Solecki, Dyrektorki z domów pomocy społecznej z terenu powiatu oraz Ci dla których budynek ten powstaje – cudowni, potrzebujący dużo troski i opieki pensjonariusze wraz z opiekunami.
Wierzymy, że prace nowej siedziby będą szły zgodnie z harmonogramem. A nowo powstały budynek będzie najnowocześniejszą tego typu placówką w powiecie.