Powiatowy Konkurs Historyczny „Józef Piłsudski i jego czasy”

Data: 09.02.2023 r., godz. 10.00    1000
W powiatowym konkursie historycznym udział wzięło 10 szkół z powiatu otwockiego z Józefowa, Otwocka, Sobiekurska i Starej Wsi, łącznie 45 uczniów. Nagrody zostały ufundowane przez Powiat Otwocki.
II edycja konkursu organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Owocku odbywała się w dwóch etapach: szkolnym i powiatowym. Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 20 uczestników. Uczniowie pisali test, który wymagał nie tylko wiedzy, ale i umiejętności analizy źródeł historycznych, oceny zjawisk i dokonywania syntezy.

W konkursie wyróżniono: Oliwię Radomską ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Michała Elwiro Andriollego, Tymoteusza Szyszkę i Gabrielę Bąk z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Sobiekursku, Filipa Kusiaka ze Szkoły Podstawowe nr 12 im. Kornela Makuszyńskiego, Jacka Wiśniewskiego ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku, Wojciecha Kobzę ze Szkoły Podstawowe nr 1 im. Władysława Reymonta.

Laureaci konkursu:

III miejsce Antoni Kowalczyk ze Szkoły Podstawowe nr 1 im. Władysława Reymonta w Otwocku
II miejsce Gabriel Pasiecznik ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku
I miejsce Julian Wojciechowski ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. Józefa Piłsudskiego w Otwocku

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w dniu 8 lutego w Auli Urzędu Miasta Otwocka. W wydarzeniu uczestniczyli: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak oraz Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski. Nagrodzonym wręczyli upominki i pogratulowali ogromnej wiedzy i zaangażowania. Nagrody w konkursie zostały dofinansowane ze środków Powiatu Otwockiego.