Zdobywamy Morskie Oko

Data: 04.10.2022 r., godz. 14.00    1012
Fundacja Błażeja Cymermana #DrużynaBłażeja z Józefowa w miniony weekend zrealizowała projekt "Zdobywamy Morskie Oko", którego celem było zebranie środków finansowych dla podopiecznych fundacji.
Fundacja Błażeja Cymermana #DrużynaBłażeja z Józefowa swoją działalność statutową opiera głównie na niesieniu pomocy osobom niepełnosprawnym w ich życiu codziennym oraz wspiera osoby, którym przytrafiło się nieprzewidziane zdarzenie losowe. Swoich podopiecznych, wspiera poprzez pomoc merytoryczną, psychologiczną oraz stara się aktywizować do uprawiania sportu.

Mieszkańcy Powiatu Otwockiego, Piotr (Miasto Otwock), Grzegorz (Gmina Kołbiel) oraz Błażej (Miasto Józefów) podopieczni Fundacji to sportowcy uprawiający dyscyplinę sportową - kolarstwo szosowe dla osób niepełnosprawnych. Korzystają z rowerów napędzanych siłą mięśni rąk „handbike”.

W zeszłym roku podjęli próbę przejechania rowerami „Leżakiem Nad Morze”, w ciągu 9 dni pokonali odcinek (ponad 770 km) z Zakopanego do Gdańska (termin 12 - 20 czerwca 2021 r.). Bezpiecznie przejechali założoną trasę.

W tym roku, w dniach od 30 września do 2 października podczas pobytu w Zakopanem podjęli się wyzwania wjechania na Morskie Oko z parkingu przy Palenicy Białczańskiej na wózkach inwalidzkich.
Była to pierwsza próba mieszkańców Powiatu Otwockiego, którzy chcieli pokazać swoją siłę, determinację i hart ducha mimo problemów zdrowotnych. Mimo niesprzyjającej pogody oraz dużego zmęczenia na trasie, po blisko 4 godzinach mogli z uśmiechem na twarzach zobaczyć urokliwe Morskie Oko. Podczas wjazdu i trwania całego projektu „Zdobywamy Morskie Oko” zbierali środki finansowe, które w całości zostaną przekazane na indywidualne subkonta wszystkich 47 podopiecznych Fundacji #DrużynaBłażeja.

Projekt był objęty Honorowym Patronatem Starosty Otwockiego oraz dofinansowany ze środków budżetu Powiatu Otwockiego.