PSZOK w Otwocku już otwarty!

Data: 29.09.2022 r., godz. 15.00    2662
29 września w Otwocku uroczyście uruchomiono nowoczesny Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych. Mieszkańcy w każdy piątek i sobotę będą mogli oddać niepotrzebne, zalegające odpady.
Punkty selektywnej zbiórki odpadów komunalnych to specjalne miejsca, w których składowane są odpady, które nie nadają się do wyrzucenia do zwykłego pojemnika. Są to np. odpady niebezpieczne, elektrośmieci, odpady budowlane i remontowe.

W dniu 29 września taki nowoczesny punkt selektywnej zbiórki odpadów został otwarty w Otwocku, przy ul. Kraszewskiego 1, na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. W uroczystym otwarciu udział wzięli: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Prezydent Miasta Otwocka Jarosław Margielski, Zastępca Prezesa Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Dominik Bąk, Dyrektor Departamentu Ochrony Ziemi NFOŚiGW Jarosław Roliński oraz radni miejscy i dyrektorzy miejskich spółek. Najważniejszymi gośćmi uroczystości były jednak dzieci z jednej z otwockich szkół podstawowych, dla których przygotowano konkursy na temat segregowania odpadów.

Kierownik otwockiego PSZOK-u Tomasz Morawski oprowadził gości po całym terenie punktu, zaprezentował nowoczesne i bezpieczne rozwiązania, ułatwiające mieszkańcom oddanie odpadów, także odpadów niebezpiecznych. Pokazano także drewnianą wiatę edukacyjną i salę konferencyjną, w której zajęcia będą mogły mieć również dzieci.

PSZOK czynny jest w piątki oraz soboty (z wyjątkiem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy) w godzinach:
• piątki 12:00 – 20:00
• soboty w godz. 8:00 - 16:00.