80-lecie LKS Mazur Karczew

Data: 28.09.2022 r., godz. 11.25    1253
W dn. 23-25 września 2022 r. na stadionie miejskim im. Mariana Olszewskiego w Karczewie odbyły się obchody 80-lecia klubu Mazur Karczew. Podczas wydarzenia przypomniano historię klubu, wręczono odznaczenia, a dla najmłodszych przygotowano liczne atrakcje.
W piątek został zorganizowany VII memoriał M. Olszewskiego - wybitnego trenera dzieci i młodzieży. W memoriale wzięły udział reprezentacje szkół podstawowych z powiatu otwockiego. Zwycięzcą została Szkoła Podstawowa nr 2 z Karczewa. Po południu odbyła się premiera filmu dokumentalnego Leszka Kasprzaka - Karczewska Szkoła Piłkarska. Film dokumentuje czasy od powstania klubu do lat 70-tych.

W sobotę główne obchody odbywały się na stadionie. Rozpoczęły się od Mszy Świętej w intencji piłkarzy, działaczy i trenerów klubu. Następnie rozegrany został mecz pomiędzy Mazurem Karczew a Wisłą Płock. Po meczu dla dzieci i młodzieży przygotowano różne atrakcje: dmuchańce, przejazd autobusem piętrowym ulicami miasta Karczew, gry, zabawy, strefa Gastro. Możliwy był także zakup gadżetów klubowych.

Podczas oficjalnej gali zostały wręczone medale i odznaki PZPN oraz MZPN. Dodatkowo Gmina Karczew uhonorowała osoby zasłużone dla sportu w Gminie Karczew, a klub ufundował statuetki dla najbardziej zasłużonych osób i firm związanych z Mazurem.

W niedzielę odbył się turniej Mistrzowskie Skrzaty dla dzieci 5-6 letnich. W festiwalu piłkarskim wzięło udział ponad 200 dzieci. Każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Powiat Otwocki podczas wydarzenia reprezentowali: Grażyna Olszewska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu oraz Mirosław Pszonka Radny Powiatu. Na uroczystości obecna była także Anna Rudnicka Dyrektor Wydziału Organizacyjnego i Spraw Społecznych, na której ręce przekazano statuetkę dla Powiatu Otwockiego za wsparcie działań służących rozwojowi LKS Mazur Karczew.

W wydarzeniu udział wzięli także: Jarosław Margielski Prezydent Miasta Otwocka, Michał Rudzki Burmistrz Karczewa oraz Radni Rady Miejskiej w Karczewie. Urząd Marszałkowski reprezentowali: Karolina Grzegrzółka oraz Łukasz Płaczek.

Wydarzenie dofinansowane zostało ze środków Powiatu Otwockiego.