Uczniowie "Ekonomika" oddali hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej

Data: 12.04.2022 r., godz. 15.01    1256
Wydarzenie upamiętniające ofiary 82. Zbrodni Katyńskiej zostały zorganizowane także przez społeczność Zespołu Szkół Ekonomiczno- Gastronomicznych im. St. Staszica w Otwocku
We wtorek, 12 kwietnia na terenie placówki uczniowie klas mundurowych przeprowadzili apel pamięci, a następnie przeszli pod pomnik Katyń-1940, który znajduje się na terenie parafii Zesłania Ducha Świętego w Otwocku. Pod obeliskiem uczniowie odczytali apel poległych oraz wraz z obecnymi na wydarzeniu gośćmi złożyli wieńce.

Obecny na wydarzeniu, Starosta Otwocki podziękował dyrekcji oraz uczniom za przygotowanie uroczystości, ale w kilku słowach przywołał także pamięć o oficerach, którzy zginęli w Katyniu, tylko za to że byli Polakami. Dziś za naszą wschodnią granicą umierają obywatele Ukrainy, tylko dlatego że są Ukraińcami. Sprawcą tych obydwu mordów jest Rosja.

W uroczystości udział wzięli także: Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk, dyrektor Oświaty Powiatowej Hanna Majewska-Smółka, społeczność szkolna wraz z Dyrektorem Apolonią Żołądek na czele, a także Prezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło NR 4 “Fromczyn” Jan Rędaszka.