Pomoc dla obywateli Ukrainy

Data: 02.03.2022 r., godz. 08.00    975
Jesteś uchodźcą z Ukrainy? Potrzebujesz wsparcia w postaci miejsca do zamieszkania, pomocy medycznej/socjalnej, a może poszukujesz miejsca pracy? Przedstawiamy informacje o tym, gdzie i jaką pomóc możesz uzyskać dla siebie swojej rodziny.
Potrzebujesz pomocy?
PomagamUkrainie.gov.pl to narzędzie dla osób potrzebujących pomocy oraz organizacji i osób zainteresowanych jej udzieleniem. Osoby szukające pomocy mogą skorzystać z prostego formularza - w ten sposób szybko i skutecznie skontaktują się z podmiotem właściwym dla ich sprawy. Nie ma znaczenia, czy dopiero opuszczasz Ukrainę, czy jesteś już w Polsce. Dzięki PomagamUkrainie.gov.pl szybko otrzymasz pomoc lub uzyskasz niezbędne informacje.

Potrzebujesz pomocy medycznej?
Obywatele Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z agresją militarną Rosji na teren Ukrainy, i którzy zgłoszą się z problemami zdrowotnymi do lekarza rodzinnego, poradni specjalistycznej, czy szpitala otrzymają adekwatną pomoc medyczną. 

Do pobrania: 

Poszukujesz pracy na terenie Polski?
Obywatele Ukrainy mogą skorzystać z bezpłatnej pomocy Powiatowego Urzędu Pracy lub Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Obejmuje ono wsparcie w znalezieniu pracy, przede wszystkim przez pośrednictwo pracy oraz poradnictwo zawodowe.

Kontakt do Powiatowego Urzędu Pracy w Otwocku:
ul. Górna 11/13, 05-400 Otwock
tel/fax: (22) 779 37 14
e-mail: waot@praca.gov.pl; sekretariat@pup.powiat-otwocki.pl

Do pobrania: 

Bieżące, zweryfikowane informacje dotyczące m.in. pomocy uchodźcom w różnych obszarach, sytuacji na granicy, wytycznych i zaleceń, publikowane są na oficjalnych rządowych stronach internetowych, przede wszystkim: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, a także Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego.