Powiat otrzymał dofinansowanie z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych

Data: 17.01.2022 r., godz. 13.00    1447
Powiat Otwocki otrzymał 878 472,00 zł wsparcia z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. W ramach pozyskanych środków dofinansowane zostały 3 linie komunikacyjne: Osieck– Otwock, Kołbiel - Otwock oraz Dobrzyniec – Otwock.
W grudniu minionego roku władze powiatu, złożyły wniosek do Wojewody o objęcie dopłatą w 2022 roku trzech lokalnych linii autobusowych: Osieck - Sobienie-Jeziory – Otwock, Kołbiel - Ostrowik – Otwock oraz Dobrzyniec – Żanęcin – Otwock.

W wyniku naboru, Wojewoda Mazowiecki zakwalifikował do objęcia dopłatą 78 wniosków, w tym 71 gmin, 6 powiatów i 1 związku powiatowo-gminnego. Powiat Otwocki otrzymał 100% wnioskowanej kwoty, czyli 878 472,00 zł. Przewidywana wartość wkładu własnego powiatu wynosi 109 791,36 zł. Środki z Funduszu otrzymały także: Gmina Osieck, Gmina Celestynów oraz Gmina Sobienie-Jeziory (w porozumieniu z Gminą Wilgą).

Umowa z przewoźnikiem – Usługi Transportowe Janusz Wołoszka - została podpisana jeszcze w minionym roku. Dzięki temu operator mógł rozpocząć świadczenie usługi transportu na ww. liniach autobusowych już z początkiem nowego roku.

Aktualne rozkłady dla linii komunikacyjnych realizowanych przez Powiat Otwocki dostępne są tutaj.