„Przygoda z matematyką”

Data: 30.11.2021 r., godz. 11.30    1492
W ramach wspierania uzdolnień uczniów, nauczyciele matematyki z Liceum Ogólnokształcącego Nr III im. Juliusza Słowackiego w Otwocku zorganizowali V edycję Powiatowego Konkursu Matematycznego „Przygoda z matematyką”.
O tym, że matematyka jest kluczem do nauki, uczą się uczniowie od najmłodszych lat. Zdajemy sobie sprawę, iż szkoła podstawowa to bardzo ważny moment dla młodego człowieka na edukacyjnej drodze ku przyszłości, gdzie poświęca się szczególną uwagę kształtowaniu pojęć matematycznych.

W piątek, 26 listopada 2021 roku odbył się finał konkursu, którego celem jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań matematycznych, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także odkrywanie talentów. Materiał konkursowy uwzględniał wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Zadania wymagały wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs został zgłoszony do Kuratorium Oświaty w Warszawie do wykazu zawodów wiedzy, które mogą być umieszczone na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej. Uzyskanie tytułu laureata I, II i III miejsca pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Do finału konkursu awansowało 20 najzdolniejszych matematycznie uczniów z następujących szkół:
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
  • Szkoła Podstawowa Nr 5 z Oddziałami Integracyjnym im. Jadwigi Korczakowskiej w Otwocku
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. gen. Juliana Filipowicza w Otwocku
  • Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Łączniczek AK w Józefowie
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie
  • Społeczna Szkoła Podstawowa Nr 96 im. Świętej Rodziny w Otwocku
  • Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Batalionu „Zośka” w Otwocku
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie
  • Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Człekówce
  • Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Sobieniach-Jeziorach

W czasie obrad komisji konkursowej, uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z licealistami z Samorządu Szkolnego, którzy opowiedzieli o życiu "Słowaka". Punktem kulminacyjnym całego przedsięwzięcia było - oczywiście – przedstawienie zwycięzców i wręczenie nagród. Nagrody zostały zakupione ze środków powiatu otwockiego.

Laureatami Konkursu zostali:
I miejsce:

• Aleksandra Szatańska - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
II miejsce:
  • Wojciech Kłos - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnym i im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie
  • Adam Kopański - Szkoła Podstawowa im. 1 Pułku Szwoleżerów Józefa Piłsudskiego w Malcanowie
  • Krzysztof Prywata - Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Olofa Palmego w Józefowie
III miejsce:
  • Bartosz Woźniak - Szkoła Podstawowa Nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Batalionu „Zośka” w Otwocku
  • Mateusz Bocian - Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Tomasza Morusa w Otwocku
  • Paweł Jodłowski - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Bohaterskich Lotników Polskich w Wiązownie

Wszystkim finalistom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! Serdecznie dziękujemy Szkołom i Nauczycielom za przygotowanie uczniów do konkursu.

Materiał przygotowany przez:
LO Nr III im. J. Słowackiego w Otwocku