Powiat zakwalifikowany do programu Govtech Inno_Lab

Data: 24.11.2021 r., godz. 12.00    246
27 samorządów z całej Polski, zostało zakwalifikowanych do pierwszej edycji pilotażowego programu GovTech inno_LAB. Pośród nich jest Powiat Otwocki. Udział w programie będzie m.in. okazją do zdobycia wiedzy i praktycznych umiejętności z zakresu pracy z innowacjami.
GovTech inno_LAB to pilotażowy program wspierający jednostki samorządu terytorialnego (JST) w zamawianiu dostaw i usług opartych na nowych technologiach, ukierunkowany na poprawę funkcjonowania administracji publicznej w tym obszarze. Program organizowany jest przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach inicjatywy GovTech Polska. Realizatorem programu jest jeden z najdłużej działających w Polsce operatorów programów dla twórców innowacji - Huge Thing.

Powiat Otwocki, który zgłosił chęć udziału w programie został do niego zakwalifikowany. Dzięki udziałowi w pilotażu, powiat otrzyma do 50 tysięcy złotych na rozwój kompetencji pracowników w zakresie zakupu i wdrażania innowacji technologicznych oraz zwinnych metod pracy. Program da możliwość poznania i zrozumienia nowych metod pracy dostosowanych do pracy w samorządach i administracji publicznej a także otrzymania wsparcia w zastosowaniu ich do realizacji codziennych zadań.