Bilet miesięczny na powiatową linię autobusową

Data: 19.11.2021 r., godz. 15.00    2542
Korzystasz z powiatowej komunikacji autobusowej? Systematycznie podróżujesz do miejsca pracy czy szkoły? Przypominamy o możliwości nabycia biletu miesięcznego.
Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych, z początkiem bieżącego roku, Powiat Otwocki uruchomił dwie powiatowe linie autobusowe na trasie: Kołbiel – Ostrów - Otwock oraz Osieck – Sobienie-Jeziory – Karczew – Otwock. We wrześniu, władze powiatu złożyły wniosek o dofinansowanie kolejnej linii autobusowej - na trasie: Dobrzyniec - Żanęcin – Otwock. Otrzymane w drugim naborze środki, pozwoliły na uruchomienie trzeciej powiatowej linii pod koniec października.

Korzystając z powiatowej komunikacji autobusowej, mieszkańcy mogą dotrzeć do pracy, szkół, placówek zdrowia czy instytucji kultury. Wszystkim pasażerom przypominamy, o możliwości zakupu biletów miesięcznych na powiatowe linie autobusowe. Nabywając bilet uprawniający do nieograniczonej liczby przejazdów można sporo zaoszczędzić.

Punkt Sprzedaży Biletów znajduje się w Otwocku w budynku Galerii Handlowej Kupiecka, w punkcie ubezpieczeń Max-Les (na parterze). Mieszkańcy Gminy Sobienie-Jeziory i pobliskich miejscowości, mogą nabyć bilet także w Urzędzie Gminy Sobienie-Jeziory.

Miesięczny bilet na grudzień
W poniedziałek, 22 listopada w Otwocku w punkcie ubezpieczeń Max-Les rusza sprzedaż biletów miesięcznych na miesiąc grudzień. Bilety będzie można nabyć przez dwa tygodnie, tj. do 4 grudnia od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-18:00, a także w soboty w godzinach 10:00-14:00. W piątek, 26 listopada w godzinach 10:00-15:00 zakup biletu będzie możliwy także w punkcie w Sobieniach-Jeziorach.

Do zakupu biletu niezbędna jest EM-karta, czyli elektroniczny bilet miesięczny. Przy zakupie biletu należy posiadać dokument tożsamości dowód osobisty
lub legitymację, która uprawnia pasażera do skorzystania z danej ulgi. Szczegółowe informacje dot. zakupu biletu miesięcznego są dostępne na stronie przewoźnika.

Cennik biletów wraz z wykazem ulg, znajduje się poniżej.

Do pobrania: