Koncert życia i nadziei

Data: 13.10.2021 r., godz. 07.59    289
Po raz 12 Stowarzyszenie Bezpieczna Młodość im. Grzegorza w Józefowie we współpracy z Powiatem Otwockim, zorganizowało wydarzenie charytatywne na rzecz dzieci z powiatu otwockiego poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych.
Uroczystość odbyła się w sobotę, 9 października br. w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Józefowie. W tym dniu, została odprawiona msza święta w intencji Stowarzyszenia Bezpieczna Młodość im. „Grzegorza” w Józefowie, a po mszy odbył się Koncert, na którym wystąpił zespół „Chwila Nieuwagi”.

Koncert rozpoczął się od zaśpiewania Hymnu Stowarzyszenia, który powstał na 10 lecie istnienia Stowarzyszenia. Następnie Zespół zabrał słuchaczy w świat muzyki śląskiej, czeskiej. Zebrani usłyszeli żywiołowość folkloru i nastrojowość piosenek poetyckich, m.in. Adama Ziemianina „Cisza na Zakrzówku”, Bolesława Leśmiana „Tam na rzece”, Danuty Wawiłow „Szybko”, Marii Konopnickiej balladę „A kiedy mi przyjdzie”, przeplatanych własną twórczością.

W wydarzeniu uczestniczyli m.in.: Wicestarosta Otwocki Paweł Zawada, Burmistrz Józefowa Marek Banaszek, Wójt Gminy Celestynów Witold Kwiatkowski oraz przyjaciele, sympatycy, członkowie Stowarzyszenia oraz mieszkańcy.