Koncert ku czci śp. Jana Pawła II

Data: 12.10.2021 r., godz. 08.05    1527
Samorządowcy, duchowni oraz mieszkańcy powiatu otwockiego, w minioną niedzielę 10 października zgromadzili się w kościele Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku, by wysłuchać wyjątkowego koncertu Pop Oratorium Totus Tuus poświęconego św. Janowi Pawłowi II.
15 utworów w różnych stylach: od klasycznego, przez pop, country i gospel. Kilkunastu muzyków orkiestry kameralnej, soliści i chóry. To połączenie sprawiło, że goście parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski, którzy w niedzielny wieczór wysłuchali koncertu Pop-Oratorium Totus Tuus, otrzymali wyjątkową muzyczno-duchową ucztę.

Autorem Pop-oratorium jest ks. Jan Śmigasiewiecz, proboszcz parafii, w której dzieło to zostało zaprezentowane. Swoje utwory poświęcił św. Janowi Pawłowi II, opisując jego życie i działalność. Muzykę przeplatały komentarze, z których wyłaniał się obraz papieża-Polaka, będącego jedną z najważniejszych postaci nie tylko naszego narodu, ale też świata. Między utworami cytowane były refleksje świętego papieża, komentarze z napisanych przez niego encyklik czy homilii. Wykonawcami Pop-Oratorium byli: schola dziecięca Otwock Kresy, zespół Faustynki, grupa Totus Tuus oraz soliści: Iwona Kalicka, Dominik Kozera, Andrzej Wojda, Joanna Drewniak-Krzemińska Weronika Ciok. Muzykę wykonała orkiestra kameralna Sinfonia Nova pod dyrekcją Łukasza Wojakowskiego.

Powiat otwocki na wydarzeniu reprezentowali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk oraz radni: Zbigniew Szczepaniak i Piotr Mateusz Kudlicki.