Czas inwestycji drogowych

Data: 11.10.2021 r., godz. 08.30    187
Już wkrótce mieszkańcy Gminy Wiązowna będą mogli korzystać z nowych inwestycji drogowych. W Czarnówce dla bezpieczeństwa pieszych powstaje chodnik, a w Dobrzyńcu wykonywana jest nowa nawierzchnia drogi.
Pracownicy Zarządu Dróg Powiatowych każdego dnia pracują, aby nasze otoczenie było coraz piękniejsze, a infrastruktura drogowa coraz lepsza. Oprócz prac porządkowych, jak koszenie poboczy dróg czy przycinanie drzew i krzewów, dokonują napraw nawierzchni, wykonują nakładki asfaltowe, ale też koordynują ważne drogowe inwestycje.

W ostatnim czasie prace objęły między innymi gminę Wiązowna. W Czarnówce powstaje chodnik o długości 311 mb, a w Dobrzyńcu wykonywana jest nowa nawierzchnia drogi o długości 555 mb. Zadanie to jest współfinansowane ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych w kwocie 100 000,00 zł. Obie inwestycje są oczekiwane przez mieszkańców, a już niebawem zobaczymy finalny efekt prac.

W minionym tygodniu postępy prac z bliska obserwowali przedstawiciele powiatu: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach oraz Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Paweł Grzybowski. Prace idą zgodnie z planem i już wkrótce mieszkańcy będą mogli korzystać z nowych inwestycji.