Komunikat Starosty i Wicestarosty

Data: 17.03.2020 r., godz. 16.00    2505
Informacja od Starosty Cezarego Łukaszewskiego i Wicestarosty Krzysztofa Kłóska przekazująca ważną informację.
Szanowni Państwo,

w ubiegłym tygodniu wzięliśmy udział w spotkaniu, na którym był obecny Minister Środowiska Michał Woś. Uzyskał on pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa SARS-CoV-2, a w związku z tym wszyscy uczestnicy spotkania, w tym my – zostaliśmy objęci 14-dniową kwarantanną. Zaleciła ją Powiatowa Stacja Epidemiologiczno-Sanitarna w Otwocku, z którą skontaktowaliśmy się po otrzymaniu informacji o wyniku testu Pana Ministra.

Aktualnie czujemy się dobrze. Nie mamy żadnych charakterystycznych dla wirusa objawów. W najbliższych dniach, zgodnie z wytycznymi Sanepidu, zostaniemy poddani badaniom na obecność koronawirusa w organizmie.

Nasza służba zdrowia jest przygotowana na pogorszenie sytuacji epidemicznej, jednak aktualnie w naszym Powiecie nie ma osób z potwierdzoną obecnością koronawirusa ani hospitalizowanych z jego powodu. Dzieje się tak przede wszystkim dzięki Państwa rozwadze. Prosimy, żeby stosowali się Państwo do obowiązujących zaleceń. To najlepszy sposób, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Cezary Łukaszewski
Starosta Otwocki