Za nami powiatowe święto lokalnej kultury!

Data: 08.09.2021 r., godz. 00.00    264
W niedzielę, 5 września, już po raz 17. dzieliliśmy się pięknem i bogactwem naszej kultury. Swoje dziedzictwo pokazywali przedstawiciele gmin naszego powiatu, artyście prezentowali swoje prace, a lokalni wytwórcy dzielili się czymś nie tylko dla ciała.
Już po raz 17. spotkaliśmy się, aby zapoznać się z bogatą kulturą powiatu. Goście naszego Festiwalu uczestniczyli między innymi w licznych warsztatach - mogli nauczyć się tego, w jaki sposób projektowano XVII wieczne kostiumy, dowiedzieli się, jak tworzyć wycinanki kołbielskie, a przedstawiciele naszego Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury poprowadzili animacje i konkursy. Była też gratkę dla miłośników historii, a jej kulminacją był...wystrzał z armaty!

Na terenie skweru rtm. Pileckiego w Otwocku swoje stoiska miało 7 gmin naszego powiatu. A na nich - wytwory lokalnych artystów, liczne publikacje, lokalne przysmaki. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Jak powiedział Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak:

Cieszę się, że w tym roku powracamy do idei Festiwalu, na którym możliwość prezentacji mają wszystkie gminy i miasta naszego powiatu. Przedstawiciele Józefowa, Karczewa, Otwocka, Osiecka, Kołbieli, Celestynowa oraz Wiązowny na swoich stoiskach promocyjnych przedstawią walory swoich gmin, ich kulturę, historię społeczności lokalnych. Będą promować swoje miejscowości, a przedstawiciele niektórych samorządów zaprezentują się także na naszej scenie.


Obok stoisk, goście mogli korzystać z bogatej oferty muzycznej. Na scenie prezentowali się m.in.:

- Kolumbia,
- Mashlive,
- Desorientacja,
- Bolesław Błaszczyk,
- Alicja Szemplińska.


Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.