I Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku” na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek

Data: 08.09.2021 r., godz. 00.00    293
W sobotę 11 września 2021 r. w godzinach 12.00-16.00 odbędzie się piknik sportowo-rekreacyjnego o charakterze profilaktycznym, promującym zdrowy tryb życia pn. „I Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku” na rzecz hospicjum dziecięcego.
Celem imprezy jest między innymi promocja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej w kontekście zapobiegania nadwadze i innym chorobom. Jej ważnym elementem będzie również zbiórka środków finansowych na prowadzenie działalności Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku.

Wydarzenie odbędzie się na nowo powstałym torze ćwiczeniowym na terenie Leśnego Parku Wiejska, przy ul. Szkolnej 22 w Otwocku. Impreza skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Podczas zawodów odbędą się mini konkurencje dla dzieci oraz publiczności. Na zawody składać się będą cztery osobne konkurencje:

• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - kobiety

• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - mężczyźni (amatorzy)

• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - mężczyźni (zawodowcy)

• Podciąganie na drążku z dodatkowym obciążeniem +32 kg (mężczyźni)


Na terenie zawodów odbędzie się również rodzinny piknik, z animacjami dla dzieci, stoiskami promującymi zdrowy styl życia, małą gastronomią. Na koniec zaplanowany jest grill. Podczas całego wydarzenia (zawodów i pikniku)
organizator zapewnia opiekę medyczną. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”. 

Projekt jest dofinansowany ze środków powiatu otwockiego.