Obchody 82. rocznicy wybuchu II wojny światowej

Data: 03.09.2021 r., godz. 08.30    1400
1 września przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy powiatu otwockiego oddali hołd ofiarom II wojny światowej. Uroczystość odbyła się na otwockim cmentarzu parafialnym.
Uroczystość upamiętniająca 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej rozpoczęła msza święta polowa na cmentarzu parafialnym w Otwocku, której przewodniczył ksiądz dziekan Bogdan Sankowski.
Następnie głos zabrali: Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki oraz Paweł Walo Wiceprezydent Miasta Otwocka, którzy w swych przemówieniach przypomnieli o tragicznych wydarzeniach września 1939 r. na terenie powiatu otwockiego. Piotr Mateusz Kudlicki Radny Rady Powiatu Otwockiego odczytał list Ministra Obrony Narodowej, Pana Mariusza Błaszczaka, skierowanego do uczestników obchodów 82. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Po przemówieniach wszyscy zgromadzeni udali się pod kwaterę wojenną żołnierzy poległych w latach 1939-1945, gdzie rozpoczęła się główna uroczystość. Uczniowie klas mundurowych przeprowadzili uroczysty Apel Poległych, aby przywołać pamięć Bohaterów, którzy w 1939 roku oddali życie za naszą Ojczyznę. W hołdzie poległym poszczególne delegacje złożyły wieńce i wiązanki kwiatów.

Uroczystość została zakończona modlitwą poprowadzoną przez ks. Dziekana Bogdana Sankowskiego i zapaleniem zniczy przed pomnikiem.

W imieniu władz powiatu otwockiego wieniec złożyli Krzysztof Szczegielniak Starosta Otwocki oraz Piotr Mateusz Kudlicki Radny Rady Powiatu Otwockiego.