Marsz pamięci i modlitwy

Data: 23.08.2021 r., godz. 13.00    1692
19 sierpnia - w dniu 79. rocznicy zagłady otwockiego getta, przedstawiciele władz Powiatu Otwockiego i Miasta Otwock oraz mieszkańcy wzięli udział w Marszu pamięci i modlitwy organizowanym z inicjatywy Społecznego Komitetu Pamięci Żydów Otwockich i Karczewskich.
Szczególnymi gośćmi tegorocznego marszu byli: Karen Kirsten - mieszkanka Bostonu, praprawnuczka Józefa Przygody, który w 1895 roku założył pierwszy w Otwocku „zakład leczniczy dyjetetyczno-hygieniczny dla Izraelitów, naczelny rabin Polski Michael Schudrich i ks. Wojciech Lemański.

Uczestnicy przemarszu, oddając hołd ofiarom Holokaustu - tym zamordowanym w Otwocku, jak i wywiezionym do Treblinki przeszli od ronda im. Bronisława Marchlewicza do Kamienia Pamięci Żydów Otwockich, znajdującego się przy ul. Reymonta.

W miejscu pamięci przedstawiciele władz powiatu: Paweł Zawada Wicestarosta Otwocki oraz Grażyna Olszewska Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego złożyli kwiaty.