„I Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku"

Data: 16.08.2021 r., godz. 13.50    362
W sobotę, 11 września w Otwocku odbędzie się piknik sportowo-rekreacyjny o charakterze profilaktycznym, promujący zdrowy tryb życia pn. „I Charytatywne Powiatowe Zawody w Podciąganiu na Drążku” na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek.
Promocja zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej w kontekście zapobiegania nadwadze i innym chorobom; profilaktyka zachowań prozdrowotnych i przeciwdziałanie uzależnieniom poprzez informowanie o zachowaniach ryzykownych; promowanie i upowszechnianie idei hospicyjnej wśród mieszkańców oraz zbiórka środków finansowych na prowadzenie działalności Hospicjum to jedne z głównych celów, jakie przyświecają Organizatorom wydarzenia - Domowego Hospicjum Dziecięcego Promyczek w Otwocku.

Wydarzenie odbędzie się na nowo powstałym torze ćwiczeniowym na terenie Leśnego Parku Wiejska, ul. Szkolna 22 w Otwocku. Impreza skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Podczas zawodów odbędą się mini konkurencje dla dzieci oraz publiczności.

Na zawody składać się będą cztery osobne konkurencje:
• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - kobiety
• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - mężczyźni (amatorzy)
• Podciąganie na drążku z własną masą ciała - mężczyźni (zawodowcy)
• Podciąganie na drążku z dodatkowym obciążeniem + 32 kg (mężczyźni)

Na terenie zawodów odbędzie się rodzinny piknik z animacjami dla dzieci, stoiskami promującymi zdrowy styl życia, małą gastronomią. Na koniec zaplanowany jest grill. Podczas całego wydarzenia (zawodów i pikniku) organizator zapewni opiekę medyczną. Cały dochód z imprezy zostanie przeznaczony na rzecz Domowego Hospicjum Dziecięcego „Promyczek”.

Z początkiem sierpnia br. uruchomiony został internetowy formularz, przez który zawodnicy mogą zgłaszać swój udział w zawodach. Aby wystartować w zawodach należy uiścić „wpisowe”- darowiznę w kwocie 30 zł. Każdy zarejestrowany zawodnik otrzyma pakiet startowy, tzn. koszulka, nr startowy, gadżet „Promyczkowy” oraz certyfikat za wsparcie Hospicjum i udział w zawodach.

ZAPISZ SIĘ NA ZAWODY:
Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje Starosta Otwocki.