Noc Wolności w Otwocku

Data: 12.08.2021 r., godz. 13.50    455
W niedzielę, 15 sierpnia br. w dniu Święta Wojska Polskiego w Parku Miejskim w Otwocku odbędą się uroczyste obchody Nocy Wolności.
15 sierpnia br. przypada 101. rocznica Bitwy Warszawskiej znanej jako „Cud nad Wisłą”. Była to bitwa, która miała niebagatelny wpływ na losy Europy i Świata. Polska armia dowodzona przez Marszałka Józefa Piłsudskiego oparła się sowieckiej nawale ratując zachód przed falą komunizmu. Na cześć tego zwycięstwa dzień 15 sierpnia jest Świętem Wojska Polskiego.

Z tej okazji Prezydent Miasta Otwocka i Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka, serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców na uroczyste obchody Nocy Wolności do parku miejskiego.

Niedzielne wydarzenia rozpoczną się o godz. 11.00 biegiem pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. W parkowej altanie będzie trwał plener artystyczny „Spotkajmy się w Otwocku”. O godz. 13.00 w kościele bł. ks. Ignacego Kłopotowskiego zostanie odprawiona uroczysta msza św. z udziałem pocztów sztandarowych, po której nastąpi przemarsz do parku miejskiego na uroczystości patriotyczne. O godzinie 15:00 zapraszamy na premierową projekcję filmu „Podczas wojny byliśmy dziećmi” oraz spotkanie z jego bohaterami. Następnie odbędzie się koncert patriotyczny i nadanie odznak honorowych „Zasłużony dla Kultury Polskiej”, a godz. 18:00 retro potańcówka w parku.

Uroczystości uświetnią koncerty jednych z największych zespołów polskiej sceny muzycznej. O godz. 19:00 wystąpią Chłopcy z Placu Broni, a godz. 21.00 Varius Manx z Kasią Stankiewicz. Zwieńczeniem wieczoru będzie pokaz fajerwerków.

Organizatorami wydarzenia jest Urząd Miasta Otwock oraz Miejski Ośrodek Kultury, Turystyki i Sportu w Otwocku.

Powiat Otwocki na uroczystości reprezentować będą: Starosta Otwocki i Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego.