Nowy sprzęt medyczny dla podopiecznych Hospicjum EMPATIA

Data: 12.08.2021 r., godz. 12.30    1874
Kolejny sprzęt medyczny trafił do podopiecznych Hospicjum Domowego EMPATIA Otwockiego Towarzystwa Opieki Paliatywnej. Dzięki otrzymanemu grantowi w ramach programu „WzMocnij Swoje Otoczenie”, Hospicjum zakupiło 3 elektryczne łóżka rehabilitacyjne i 3 koncentratory tlenu.
Z roku na rok znacząco zwiększa się liczba chorych z nowotworami, a naszej pomocy coraz częściej potrzebują osoby bardzo młode. Zaopatrzenie w sprzęt medyczny jest niezbędne zwłaszcza w hospicjach, gdzie trafiają chorzy po długich terapiach i leczeniu onkologicznym, z silnymi bólami i uciążliwymi dolegliwościami będącymi skutkami przebytej choroby lub inwazyjnego leczenia.

Zakup sprzętu był możliwy dzięki wsparciu Polskich Sieci Elektroenergetycznych, które w ramach dobrosąsiedzkiego programu grantowego “WzMOCnij swoje otoczenie” dofinansowują lokalne projekty mające pozytywny wpływ na jakość życia. Nowy sprzęt będzie służył chorym mieszkańcom powiatu otwockiego, którzy zmagają się z nieuleczalnymi nowotworami oraz ich opiekunom. Elektryczne łóżka rehabilitacyjne bardzo usprawnią domową opiekę nad obłożnie chorymi pacjentami. Koncentrator tlenu zaś wpłynie na poprawę komfortu pacjenta, a przede wszystkim umożliwi bardziej swobodne oddychanie.

Na terenie powiatu otwockiego Polskie Sieci Elektroenergetyczne realizują projekt inwestycyjny budowy linii 400 kV relacji Kozienice-Miłosna, dzięki któremu zwiększy się niezawodność i bezpieczeństwo dostaw energii w regionie.

Więcej informacji o działalności Polskich Sieci Elektroenergetycznych i programie „WzMOCnij swoje otoczenie” można przeczytać na stronach: www.raport.pse.pl i www.wzmocnijswojeotoczenie.pl.

Dzięki otrzymanemu wsparciu, Hospicjum dokonało zakupu 3-ech elektrycznych łóżek rehabilitacyjnych.

Przenośne koncentratory tlenu będą służyć podopiecznym hospicjum cierpiącym na schorzenia układu oddechowego, układu krążenia oraz choroby onkologiczne.