Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021

Data: 04.08.2021 r., godz. 14.00    1994
Program skierowany jest do 30 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi. Nabór trwa od 29 lipca 2021 r. do 31 sierpnia 2021 r. bądź do wyczerpania miejsc.
Program „Opieka wytchnieniowa” - edycja 2021 finansowany ze środków Państwowego funduszu celowego – Funduszu Solidarnościowego w ramach resortowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej.

Wartość dofinansowania Programu:

51 000,00 zł

Całkowity koszt realizacji Programu:
51 000,00 zł

Głównym celem Programu jest wsparcie opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez specjalistyczne poradnictwo w zakresie psychologicznym oraz podnoszenie ich kompetencji w zakresie nauki pielęgnacji, rehabilitacji i dietetyki.

Program skierowany jest do 30 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad osobami niepełnosprawnymi, z czego:
a) 15 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opieką nad dziećmi do 16 roku życia z orzeczeniem o niepełnosprawności.
b) 15 członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opieką nad osobami z orzeczeniem o znacznym stopniu niepełnosprawności lub orzeczeniem równoważnym.

W ramach przedmiotowej usługi wytchnieniowej przewidziane są:
• spotkania indywidualne z psychologiem - 3 godziny;
• warsztaty grupowe - 3 godziny;
• spotkania grupy wsparcia - 8 godzin;
• szkolenia ze specjalistą w zakresie pielęgnacji, rehabilitacji, dietetyki - 3 godziny.

Osoby zainteresowane skorzystaniem z usług opieki wytchnieniowej proszone są o wypełnienie KARTY ZGŁOSZENIA, do której należy dołączyć:
• aktualne orzeczenie o niepełnosprawności
• fakultatywnie Kartę pomiaru niezależności funkcjonalnej wg zmodyfikowanych kryteriów oceny - Skali FIM wypełnioną przez lekarza rodzinnego/lekarza rehabilitacji medycznej/ fizjoterapeutę/pielęgniarkę.

Dokumenty zgłoszeniowe należy złożyć w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie bądź wysłać pocztą tradycyjną na adres:
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku
ul. Komunardów 10