Obchody 77. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego

Data: 03.08.2021 r., godz. 10.00    1413
1 sierpnia na skwerze Szarych Szeregów w Otwocku odbyły się uroczystości upamiętniające 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jedno z najważniejszych i jednocześnie najtragiczniejszych wydarzeń w historii Warszawy.

W patriotycznej uroczystości wzięli udział przedstawiciele Powiatu Otwockiego: Paweł Zawada – Wicestarosta Otwocki, Grażyna Olszewska – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego, Roman Srebnicki - Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Otwockiego, Piotr Mateusz Kudlicki – Radny Powiatu Otwockiego.
Przybyli również przedstawiciele Miasta Otwock: Jarosław Tomasz Margielski – Prezydent Miasta Otwocka, Monika Kwiek – Przewodnicząca Rady Miasta Otwocka oraz Przedstawiciele Światowego Związku Żołnierzy Koła nr 4 ,,Fromczyn” w Otwocku, Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych, harcerze, uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Otwocku.

Wydarzenie upamiętniono obecnością pocztów sztandarowych oraz służb mundurowych. Licznie przybyli również mieszkańcy Otwocka i okolic.

Paweł Zawada – Wicestarosta Otwocki w swoim przemówieniu przywołał historie tragicznego powstania.

Złożenie kwiatów przez przedstawicieli Powiatu Otwockiego przy pomniku Szarych Szeregów.

Pamiątkowe zdjęcie kombatantów oraz samorządowców przy pomniku Szarych Szeregów.