Obchody Święta Policji

Data: 23.07.2021 r., godz. 10.50    394
W czwartek, 22 lipca br. na dziedzińcu Komendy Powiatowej Policji w Otwocku odbyły się powiatowe obchody Święta Policji. W tym roku funkcjonariusze świętowali 102. rocznicę powołania Policji.
W uroczystej zbiórce udział wzięli m.in. kierownictwo otwockiej Policji, przedstawiciele władz samorządowych i gminnych, zaprzyjaźnionych służb mundurowych i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa oraz policjanci, a także pracownicy Policji. Powiat Otwocki reprezentował Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak.

Najważniejszym punktem uroczystości było wręczenie policjantom aktów mianowana na wyższe stopnie policyjne oraz odznaczeń resortowych przez Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku mł. insp. Przemysława Dębińskiego. Niektórzy policjanci zostali szczególnie wyróżnieni dyplomami i nagrodami przez władze samorządowe w podziękowaniu za osobisty wkład w podnoszenie bezpieczeństwa.

Na zakończenie apelu Komendant Powiatowy Policji oraz zaproszeni goście złożyli otwockim policjantom i pracownikom podziękowania za zaangażowanie w realizację codziennych obowiązków, sumienne wykonywanie zadań oraz za służbę na rzecz bezpieczeństwa lokalnej społeczności.