Zawody Strzeleckie Bractwa Kurkowego

Data: 18.06.2021 r., godz. 12.00    1654
W sobotę, 12 czerwca br. odbyły się uroczyste obchody 26-lecia Bractwa Strzelców Kurkowych LECHITY z udziałem bractw kurkowych z kraju i zagranicy. W ramach tegorocznego jubileuszu Bractwa, na licencjonowanej strzelnicy sportowej w Kacprówku zostały rozegrane Otwarte Zawody Strzeleckie.
Uroczystość otworzył Komendant Bractwa Marek Majek witając uczestników i przybyłych gości. Na wydarzeniu Powiat Otwocki reprezentował sekretarz powiatu Andrzej Solecki. Po komendzie baczność wydanej przez komendanta wprowadzono sztandar Bractwa Strzelców Kurkowych LECHITY i wspólnie odśpiewano Hymn Bracki. Następnie, Komendant odczytał Akt Nadania tytułu Króla Bractwa Strzelców Kurkowych LECHITY na 2021 rok. Intronizacji dostąpił brat Maciej Martyna, a pasowani na rycerza zostali bracia: Józef Kopka i Krystyn Suchecki.

Po zakończeniu uroczystości oficjalnych, rozpoczęły się zawody podczas których zawodnicy strzelali do tarcz sponsorów i tarcz okolicznościowych. Zwycięzcy strzelań finałowych otrzymali nagrody ufundowane przez sponsorów, m.in. Powiat Otwocki oraz zdobyte przez nich tarcze.

Wydarzenie było współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.