Dzień Dziecka w powiecie otwockim

Data: 02.06.2021 r., godz. 15.00    357
Za nami Dzień Dziecka. Był to dzień pełen wrażeń i wyjątkowych przeżyć, zwłaszcza dla podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych z terenu powiatu otwockiego. 1 czerwca na terenie Ogniska Wychowawczego Świder im. Dziadka Lisieckiego w Otwocku odbył się finał akcji przekazywania prezentów dla dzieci z Domów dla Dzieci.
W dniu święta najmłodszych tj. 1 czerwca odbyła się kulminacja akcji przekazywania prezentów dla dzieci z Domów dla Dzieci oraz dla dzieci przebywających w rodzinach zastępczych. Dzięki zaangażowaniu wielu ludzi dobrej woli, samorządowców powiatu i jego gmin, radnych i mieszkańców powiatu otwockiego, na twarzach najmłodszych zagościł uśmiech.

Wspólne świętowanie rozpoczęło się w Domu dla Dzieci przy ul. Prądzyńskiego w Otwocku. Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak wraz Członkiem Zarządu Powiatu Otwockiego Kingą Błaszczyk i Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Otwocku Małgorzatą Woźnicką złożyli dzieciom życzenia, a później towarzyszyli im podczas śniadania. Następnie na terenie Ogniska Wychowawczego Świder im. Dziadka Lisieckiego w Otwocku odbyło się uroczyste przekazywania prezentów.

Dzieciom i młodzieży wymarzone prezenty przekazali: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego Kinga Błaszczyk, Przewodnicząca Rady Powiatu Otwockiego Grażyna Kilbach, Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Olszewska, a także Poseł na Sejm RP Dariusz Olszewski. Poza prezentami na dzieci czekały zabawy i animacje, a także dmuchane zjeżdżalnie. Nie zabrakło także słodkości, przysmaków z grilla i wspólnego śpiewania podczas koncertu.

Do akcji z okazji Dnia Dziecka włączyli się też motocykliści Zryw MC Poland Otwock, którzy również obdarowali dzieci prezentami ufundowanymi przez członków klubu.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że akcja obdarowywania najmłodszych prezentami, miała swój piękny finał.