Dawne gry i zabawy w Otwocku Wielkim

Data: 01.06.2021 r., godz. 09.30    290
Powiat Otwocki oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim zapraszają na cykl spotkań „Dawne gry i zabawy Piknik w starym stylu w Otwocku Wielkim”. Przez trzy czerwcowe popołudnia gościnne progi pałacu Bielińskich przeniosą nas w czasie.
Czy zastanawialiście się kiedyś, jak dawniej wyglądały gry i zabawy? Jak bawiły się Wasze babcie i jak spędzali czas Wasi pradziadkowie? Zabawa znana jest od najdawniejszych czasów i towarzyszy człowiekowi od urodzenia do późnej starości. Zmienia się tylko jej rodzaj, charakter oraz częstotliwość w zależności od okresu życia.

Powiat Otwocki oraz Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim zapraszają na cykl spotkań „Dawne gry i zabawy Piknik w starym stylu w Otwocku Wielkim”, który odbędzie się w dniach 3 - 5 czerwca br w godzinach 15.00 – 17.00. Zestawy do gry w krokieta, kule, serso, jojo, skakanki, warsztaty tańca portugalskiego La Fo-lia to tylko niektóre atrakcje, które będą dostępne dla uczestników wydarzenia. 

W tym roku współpraca Powiatu Otwockiego z Muzeum Wnętrz w Otwocku Wielkim jest naprawdę bardzo szeroka. Wspólny cykl działań zaczynamy od pokazów gier i zabaw już w pierwszy czerwcowy weekend. W tych dniach mieszkańcy powiatu na terenie Pałacu Bielińskich będą mogli poznać, ale też zagrać w dawne gry takie jakie krokiet czy serso, a także po-znać tajniki dawnych tańców. Cieszę się, że oferta kulturalna po trudnym, pandemicznym okresie powoli wraca. Zapewniam, że Powiat Otwocki, jeśli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, będzie realizował i włączał się jako współorganizator w szereg wydarzeń kulturalno-promocyjnych na naszym terenie. - podkreśla Kinga Błaszczyk, Członek Zarządu Powiatu Otwockiego.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków budżetowych powiatu otwockiego.