Z wizytą w nowym posterunku

Data: 21.05.2021 r., godz. 11.30    514
Miesiąc po oddaniu do użytku nowego budynku Posterunku Policji w Wiązownie, wizytę miejscowym stróżom prawa złożyli przedstawiciele samorządu powiatowego i samorządów gminnych: Otwocka i Wiązowny.
Nowy posterunek przy ul. Leśnej w Wiązownie został oddany do użytku w kwietniu br. Wtedy też odbyła się symboliczna uroczystość otwarcia, która ze względu na sytuację pandemiczną miała charakter symboliczny.

Wczoraj z wizytą do nowego Posterunku Policji udali się: Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak, Wicestarosta Paweł Zawada oraz Przewodnicząca Rady Powiatu Grażyna Kilbach. Na miejscu obecni byli także Komendant Powiatowy Policji w Otwocku mł. insp. Przemysław Dębiński wraz z I Zastępcą Komendanta Powiatowego Policji w Otwocku podinsp. Jędrzejem Bełzem.

Przedstawiciele władz powiatu otwockiego przekazali funkcjonariuszom wiązowskiego posterunku upominek i jednocześnie życzyli, by miejscowi stróże prawa mieli policyjnej pracy z roku na rok coraz mniej, a najnowocześniejsze techniczne wyposażenie i sprzęt pozwoliły na wygodną i sprawną pracę. Wierzę, że posterunek będzie służył poprawie bezpieczeństwa, a policjanci będą mieli satysfakcję z pełnienia tutaj służby – mówił Starosta Otwocki.

Po nowym obiekcie gości oprowadził nadkomisarz Arkadiusz Piętka. W budynku posterunku Policji w Wiązownie powstała między innymi: nowocześnie wyposażona dyżurka, magazyn uzbrojenia, sala odpraw wyposażona w system multimedialny czy też pokoje służbowe zapewniające zachowanie poufności rozmów. Ponadto policjanci mają do dyspozycji garaż z pomieszczeniem gospodarczym. Cały budynek został wyposażony w monitoring zewnętrzny i wewnętrzny oraz system alarmowy. 

Docelowo w nowym obiekcie będzie pracowało 25 funkcjonariuszy (wtedy też posterunek stanie się komisariatem).