Ruszył Punkt Szczepień Powszechnych w Otwocku

Data: 05.05.2021 r., godz. 15.00    5916
Dziś rozpoczęły się szczepienia przeciw COVID-19 w Punkcie Szczepień Powszechnych na terenie Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Karczewskiej 48 w Otwocku. Szczepienia wykonywane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.
Konferencja prasowa
Na terenie miejskiej spółki Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przy ul. Karczewskiej 48, w dniu 6 maja br. została zorganizowana konferencja prasowa poświęcona uruchomieniu w tym miejscu pierwszego w powiecie Punktu Szczepień Powszechnych. Wzięli w niej udział przedstawiciele władz Miasta Otwocka, Powiatu Otwockiego, Powiatowego Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji oraz miejskich spółek i jednostek organizacyjnych. 

Punkt szczepień jest wspólną inicjatywą Miasta Otwocka oraz Powiatu Otwockiego. Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Otwocku realizuje Powiatowe Centrum Zdrowia Sp. z o.o. w restrukturyzacji – jednostka organizacyjna Powiatu. - To miejsce jest doskonałym przykładem owocnej współpracy między samorządem powiatowym a samorządem Miasta Otwock. W krótkim czasie przy połączeniu sił i środków dla dobro mieszkańców udało się stworzyć ten punkt. - mówił podczas konferencji prasowej Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak. Starosta podziękował także członkowi zarządu i dyrektorowi ds. medycznych z Powiatowego Centrum Zdrowia za pomoc i przygotowanie części medycznej, bez której nie można byłoby tego punktu otworzyć.

W Punkcie Szczepień Powszechnych w Otwocku trwają już szczepienia!
Szczepienia w Punkcie Szczepień Powszechnych w Otwocku rozpoczęły się 5 maja. W ciągu pierwszego dnia zaszczepionych zostało ok. 250 osób. W specjalnym namiocie, gdzie odbywają się szczepienia są wydzielone strefy: poczekalnia, rejestracja, kwalifikacja do szczepienia, gabinety zabiegowe i poczekalnia poszczepienna. Przed wjazdem na teren OPWiK przy ul. Karczewskiej 48 znajduje się punkt informacyjny, gdzie uzyskamy wszelkie niezbędne wiadomości odnośnie szczepienia. 

Po wejściu na teren OPWiK osoby zarejestrowane na szczepienie kierują się zgodnie z oznakowaniem i strzałkami do białego namiotu. Zanim wejdą do poczekalni mierzona jest im temperatura, następnie wypełniają ankietę. Dalej przechodzą do rejestracji gdzie odbywa się weryfikacja dokumentów, następnie kierowani są do boksów, gdzie przeprowadzana jest kwalifikacja na szczepienie, stamtąd idą do jednego z czterech gabinetów zabiegowych (punktów szczepień). Ostatnim miejscem jest poczekalnia poszczepienna, gdzie osoby zaszczepione czekają ok. 15 po szczepieniu, odpoczywając, ich stan zdrowia jest monitorowany.

Na miejscu jest zestaw do udzielania pierwszej pomocy lekarskiej w tym zestaw przeciwwstrząsowy. Namiot jest stale czyszczony i dezynfekowany. - Wszystkie obostrzenia sanitarne są przestrzegane, jesteśmy w stałych kontakcie z sanepidem, który kontroluje nasz punkt szczepień. Jesteśmy przygotowani także na potrzeby osób niepełnosprawnych, wszędzie gdzie jest to możliwe są zamontowane podjazdy i usprawnienia, mamy na stanie też wózek inwalidzki, a na terenie OPWiK jest toaleta dla osób niepełnosprawnych. Punkt obsługuje również transport seniorów na szczepienia, dzięki pomocy straży pożarnej. – informowała podczas konferencji Sylwia Konopacka-Bąk koordynator punktu szczepień z ramienia miasta Otwocka.


Punkt Szczepień Powszechnych w Otwocku jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 18.00.


Kontakt telefoniczny do otwockiego Puntu Szczepień Powszechnych:
  • 573 102 657 lub 573 102 655.

Jak się zgłosić na szczepienie?

  • dzwoniąc na infolinię 989
  • poprzez system e-rejestracja na www.pacjent.gov.pl
  • wysyłając SMS o treści SZCZEPIMY SIE na 664 908 556 lub 880 333 333.