Zostań odkrywcą!

Data: 27.04.2021 r., godz. 15.00    917
Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych zaprasza wszystkich miłośników przyrody i krajobrazów do wzięcia udziału w konkursie p.n. „Tuzin nietuzinkowych miejsc do zobaczenia – Odkrywcy Mazowieckich Parków Krajobrazowych”.
Poznaj nasze parki
Konkurs ma na celu zachęcić do poznawania pięknych, ale nieznanych miejsc zlokalizowanych na terenach lub w okolicach pięciu parków wchodzących w skład Mazowieckiego Zespołu Parków Krajobrazowych tj.:
  • Mazowiecki Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Mazowieckiego Parku Krajobrazowego”
  • Brudzeński Park Krajobrazowy – „Odkrywcy Brudzeńskiego Parku Krajobrazowego”
  • Chojnowski Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Chojnowskiego Parku Krajobrazowego”
  • Nadbużański Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego”
  • Kozienicki Park Krajobrazowy - „Odkrywcy Kozienickiego Parku Krajobrazowego”.

"Ruch to zdrowie"
W myśl powiedzenia „cudze chwalicie, swego nie znacie”, MZPK zachęca do poznawania najbliższej okolicy, a przede wszystkim do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu - przecież „ruch to zdrowie”. Nie musimy wyjeżdżać daleko żeby cieszyć się pięknem otaczającej nas przyrody. Nie bez znaczenia jest również pogłębianie wiedzy przyrodniczej, doskonalenie umiejętności posługiwania się mapą i orientacja w terenie.

Wykonaj 12 zdjęć i zgłoś je do Konkursu
Na mapach poszczególnych parków wyznaczono tuzin miejsc, które można odwiedzić i zrobić zdjęcia. Uczestnik wybiera dowolny park spośród pięciu parków krajobrazowych wchodzących w skład MZPK i wykonuje 12 zdjęć wskazanych na mapach poszczególnych parków. Ilość zdjęć ograniczamy do jednego w każdym miejscu, czyli każdy uczestnik powinien nadesłać 12 zdjęć, które udokumentują jego obecność na terenie konkretnego parku. Nie oceniamy jakości nadesłanych zdjęć. Najważniejsze jest dla nas udokumentowanie zwiedzania i odkrywania parków.- informuje Organizator Konkursu.

Więcej szczegółów dot. konkursu oraz mapki poszczególnych parków znajduje się na stronie www.parkiotwock.pl