Chcesz zarejestrować pojazd? Ważna informacja!

Data: 08.04.2021 r., godz. 15.45    9741
Wydział Komunikacji i Transportu informuje, iż został wyczerpany kalendarz zapisów do rejestracji pojazdów na miesiąc kwiecień. W związku z tym do odwołania zostały wstrzymane dalsze zapisy.
Wydział Komunikacji i Transportu informuje, że kalendarz zapisów do rejestracji pojazdów na miesiąc kwiecień został wyczerpany. W związku z tym do odwołania zostały wstrzymane dalsze zapisy. Pracujemy jednak nad tym, żeby jak najszybciej umożliwić ich ponowne przyjmowanie.

Przypominamy jednocześnie, że jeśli zakupili Państwo samochód w Polsce, to rejestracji możecie dokonać w późniejszym terminie. Priorytetowe jest natomiast zgłoszenie nabycia lub zbycia pojazdu, które należy spełnić w terminie 30 dni.

Mogą to Państwo zrobić na kilka sposobów, przesyłając wypełniony wniosek (dostępny na naszej stronie www):
➡ pocztą,
➡ za pośrednictwem e-puap,
➡ za pośrednictwem platformy www.esp.pwpw.pl,
Można go również złożyć osobiście w kancelarii Starostwa.

Szanowni Państwo, przypominamy również, że w związku z potwierdzonymi przypadkami zakażeniem koronawirusem u pracowników jednej ze zmian Wydziału, nastąpiła zmiana jego czasu pracy, a także zmniejszenie ilości pracowników obsługujących Wydział. Skutkuje to tym, że oczekiwanie na połączenie telefoniczne będzie dłuższe. Pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu, prosząc Państwa o zrozumienie w trudnej, pandemicznej sytuacji.

Niebawem przekażemy Państwu szczegóły dotyczące nowych zasad rejestracji pojazdów.