Umowa na tunel podpisana

Data: 26.02.2021 r., godz. 11.15    2187
24 lutego podpisano umowę z Wykonawcą na budowę tunelu w ul. Jankowskiego w centrum Celestynowa. Powiat Otwocki dofinansuje 2,5 mln z projektu, który warty jest ponad 30 mln i podniesie jakość życia mieszkańców jednej z gmin naszego regionu.
Inwestycja warta ponad 30 mln złotych ma zwiększyć bezpieczeństwo w ruchu kolejowym i usprawnić komunikacje w Celestynowie. Zadanie jest realizowane prze Gminę Celestynów we współpracy z Powiatem Otwockim oraz PKP PLK SA. Finansowanie inwestycji pochodzi z kilku źródeł: PKP PLK SA ze środków unijnych - kwota 13 mln zł, ze środków Powiatu Otwockiego 2,5 mln zł oraz ze środków Gminy Celestynów ok. 14 mln zł. Na spotkaniu Powiat Otwocki był reprezentowany przez Wicestarostę Otwockiego Pawła Zawadę.

Bezkolizyjne skrzyżowanie – wiadukt kolejowy z przebiegającą pod torami drogą będzie miał długość ok. 400 m, odcinek pod torami to 24 m. W tunelu zostanie wybudowana jezdnia, chodnik, oświetlenie. Nowy obiekt zastąpi kolizyjny przejazd kolejowo-drogowy przy ul. Jankowskiego, która jest drogą powiatową.

Inwestycja zgodnie z planem ma być oddana w połowie 2023 r.