Przejścia dla pieszych będą zmodernizowane!

Data: 03.11.2020 r., godz. 15.00    586
Zarząd Dróg Powiatowych rozpoczął projekt modernizacji przejść dla pieszych przy drogach powiatowych. Jego wartość wyniesie prawie 170 000 zł.
Dziś rozpoczęliśmy inwestycję, która w znaczący sposób poprawi bezpieczeństwo na drogach powiatowych!

W ramach realizowanego projektu Zarząd Dróg Powiatowych doświetli istniejące przejścia dla pieszych, zlokalizowane na naszych drogach. Zostaną przy nich ustawione nowe słupy, a także oprawa, dzięki czemu zwiększy się widoczność.
Dodatkowo, planowane jest zamontowanie jednego znaku aktywnego (przy ul. Granicznej w Józefowie).

Wartość projektu wynosi prawie 170 000 zł i jest realizowana ze środków Powiatu Otwockiego. Oprócz doświetlenia na terenie Gminy Celestynów, gdzie gmina przekazała dofinansowanie w wysokości 15 000 zł, za co dziękujemy!

Dziś rozpoczęliśmy prace przy ul. Poniatowskiego i ul. Żeromskiego w Otwock, miasto z dobrym klimatem. Poniżej cała lista przejść, które zostaną zmodernizowane:

✅ Gmina Celestynów: ul. Obrońców Pokoju w Celestynowie przy centrum handlowym Kulfon, a także przejście przy ul. Witosa w Pogorzeli przy stacji PKP.
✅ Józefów: ul. Nadwiślańska przy zejściu na szlak turystyczny, a także przy ul. Granicznej przy skrzyżowaniu z ul. Zawiszy.
✅ Otwock: ul. Kołłątaja przy skrzyżowaniu z ul. Zaciszną, ul. Żeromskiego przy skrzyżowaniu z ul. Nową, ul. Staszica w Otwocku przy skrzyżowaniu z ul. Świderską, ul. Majowa w Otwocku przy ul. Bagatela, ul. Poniatowskiego przy skrzyżowaniu z ul. Legionów.
✅ Gmina Karczew: ul. Świderska w Karczewie przy skrzyżowaniu z ul. Kościelną.
✅ Gmina Osieck: w miejscowości Augustówka przy szkole podstawowej.

A w przygotowaniu kolejne ważne projekty, o których niebawem będziemy informować!