Koronawirus: Starosta rozmawia o sytuacji w powiecie

Data: 19.10.2020 r., godz. 00.00    2168
19 października odbyło się spotkanie Starosty Otwockiego Krzysztofa Szczegielniaka w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Rozmawiano o sytuacji w powiecie w związku z epidemią koronawirusa.
Tylko ostatniej doby w powiecie otwockim odnotowano 62 zakażenia koronawirusem, a od początku pandemii - 981 zakażeń.

Starosta Otwocki Krzysztof Szczegielniak wraz przedstawicielami Zarządu Powiatu, w ramach Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, 19 października odbył spotkanie z włodarzami gmin, a także przedstawicielami służb mundurowych, szpitala, oświaty, sanepidu i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie.

Rozmawiano o aktualnej sytuacji, nadchodzących wyzwaniach, a także możliwościach wzajemnej pomocy między gminami i służbami. Aktualnie sytuacja pandemiczna w naszym rejonie, mimo wielu zachorowań, jest pod kontrolą. Szpital jest gotowy na przyjęcia chorych, służby w gotowości. Wiele zależy jednak od samych mieszkańców.

Dlatego apelujemy o przestrzeganie obowiązujących zaleceń. Po pierwsze, jeśli to możliwe, prosimy #zostańwdomu. A poza nim:
- Pamiętajmy o obowiązku noszenia maseczek,
- zachowujmy właściwy dystans
- często myjmy dłonie.

Każdy z nas jest odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale też naszych najbliższych.

Spotkanie przebiegało w formie online.